15 Temmuz’dan Akılda Kalanlar

15 Temmuz 2016 Saat 21:00’da başlayan kabus sadece 21 saat sürdü. Fetöcüler baltayı sert taşa vurdu. Karşılarında kimlerin olduğunu unuttular. Bu akılsızca girişimin üstünde bir yıl geçti. 15 Temmuz 2016’dan aklımızda kalanlar ise hiç unutamadıklarımız oldu. Peki bu kabus geceyi anlatmak istersek nasıl anlatabiliriz ? Ben kendimce bir anlatım gerçekleştireceğim sizlerde yorum kısmından düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

15 Temmuz’dan Akılda Kalanlar Dediğimiz Zaman ;

15 Temmuz 2016 deyince benim aklıma ilk gelen herkesin korku içinde olduğu ama bu korkunun milli iradeye engel olamadığı. Herkesin canı pahasına sokaklara çıktığı ve vatan için bu topraklar için canlarını hiçe saydıkları ve bu hainlere geçit vermedikleri.  İşte biz böyle bir vatanın topraklarında yaşıyoruz.

Düşündükçe aklıma gelenler o kadar insanın vatan uğruna sokaklara çıkıp mermilerin önüne geçmesi, tankların önüne yatması ve uçakları durdurmaya çalışması. Bu yürek acaba hangi ülkenin vatandaşında var ? Gördük ki Çanakkale ruhu hala üstümüzde…

Ömer Halis Demir, bir sürü genç, yaşlı, erkek kadın ve tüm Türkiye…

O gün gece vatanı hainlere teslim etmemek için 248 kahraman şehit olurken 2.193 kişi de yaralandı.

Kahramanları tek tek anlatmaya kalksak emin olun gücümüz yetmez. Tankın önüne yatan, uçağa levye fırlatan, o ana kuzusu deyip hainlere kanıp oralara giden gencecik askerlere sahip çıkan bir ruha sahip milletimiz var. İşte ne kadar gurur duysak az.

Kamyona binip hainlerin üstüne giden güzel annemi de unutmayalım. Kadın kız demeden vatan nasıl korunur tüm Dünya’ya ilan ettiğimizi zaten hiç unutmadık.

Daha sonra açıklama yapan şehit yakınlarının vatan sağ olsun diyen, yaralanıp uyandığında kazandık mı diyen bir millete sahibiz. İşte bu milleti bu vatanı yıkmaya kimin gücü yeter ?

15 Temmuz 2016 dan aklımızda kalanlar aslında hiç unutamadıklarımız. Ve aklımızdan hiç çıkmayan bu milleti bu vatanı yıkmak o kadar kolay değil.

Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet geride kalanlara ise sabır diliyoruz.

Arzu

Araştırmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. Bu sitede sizler için bütün araştırmalarımı paylaşacağım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir