Cilt Lekeleri İçin Tavsiyeler ve Maskeler

Günümüzde bir çok kişi cilt lekelerinden şikayet etmeye başladı diyebiliriz. Cilt lekeleri bulunan kişiler görsellik olarak ve ya sağlık açısından sizleri üzüntüye uğratabilir. Cilt lekeleri için kişiler bir çok yönteme başvurabiliyor. Fakat bu yöntemlerden bazıları bu lekeleri daha da çoğaltabilir. Cilt lekeleri hakkında sizler için bir araştırma yaptım ve cilt lekelerine nelerin iyi geleceğini bir başlık altında topladım. Cilt lekeleri için tavsiyeler yazımızın devamında.

Öncelikle cilt lekeleri için bilmediğiniz kremlerden uzak durun. Çeşitli yerlerde reklamları dönen anında çözüm diye herkesin aklını karıştıran bu kremler sizler için daha kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bu yüzden tıbbi olarak bilmediğiniz ilaç ve yöntemlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. İlla tıbbi yöntem ile bir çözüm üretmek istiyorsanız öncelikle bir cilt doktoruna görünün o zaten size ne yapmanız ve ya hangi ilacı kullanmanız gerektiği hakkında gerekeni söyleyecektir. Yani kısacası işi bilene bırakın derim.

Eğer doğal yolla denemeler yapmak istiyorsanız da yine araştırmadan sağdan soldan duyum aldığınız yöntemlere başvurmayın. Cilt sağlınız kötü yönde etkilenebilir.  Ben sizler için tamamen doğal bir kaç yöntem araştırdım ve sizler için paylaşıyorum.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler ;

İlk başta söyleyeceğim yöntem limon. Bunu hemen hemen herkes biliyordur diye düşünüyorum. Limon ve şeker karışımı ile uygulanan peeling yani ölü derinin ciltten temizlenmesinin ardından bal maskesi ile lekelere çağre bulabilirsiniz. Fakat uzmanlar bu yöntemin akşam üzeri yapılmasını öneriyor. Çünkü limon güneş ışığında cildinizi temizlemek yerine aksine daha çok leke yapabilir.

Cilde meyvelerin iyi geldiğini herkes biliyordur bu meyvelerden birisi de elma. Elmanın da cilde çok faydası vardır. Elma sirkesi de aynı şekilde cilde faydalı gelen doğal bir ilaçtır. Fakat bunu uygulamadan önce bir şişeye yarı yarıya elma sirkesi ve suyu karıştırmanız önerilir. Akşamları yatarken bu karışımı pamuk yardımı ile cildinize uygulayın ve zamana bırakın. Bunu uzun bir süreli tedavi olarak ta görebilirsiniz ama etkisini ilerleyen zamanlarda kesinlikle görebilirsiniz.

Zerdeçal maskesinin de iyi geldiğini okudum. Fakat bu maske hakkında çok detaylı bir bilgiye sahip değilim. Zerdeçal antibakteriyel olduğu için tüketmesi de bir o kadar faydalı. Maskeyi hazırlamak için süt, yoğurt, limon suyu bal ve Hindistan cevizi yağı. Karışımın hazırlanışı ise 1 yemek kaşığı zerdeçala bu saydığım malzemelerden birini macun kıvamına gelene kadar ekleyio karıştırıyoruz. Maskeyi cilde sürdükten sonra ise yaklaşık yarım saat bekliyoruz. Daha sonra ise sırası ile ılık su ve soğu su ile maskeyi temizliyoruz.

Bunları araştırmalarım sonucunda en faydalı tavsiyeler olabileceği için paylaştım. Daha bir çok doğal yöntem yer alıyor. Fakat uzmanların büyük çoğunluğu bu yukarıda yazan tavsiyeleri öneriyor.

Hepinize Sağlıklı Yaşamlar…

Arzu

Araştırmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. Bu sitede sizler için bütün araştırmalarımı paylaşacağım

Cilt Lekeleri İçin Tavsiyeler ve Maskeler” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir