Çocuklarınıza Eğlenerek Öğretin

Merhabalar sevgili okurlarım. Bugün yine aile çocuk ilişkisine el atayım dedim. Sizler çocuklarınızla ne kadar vakit geçiriyorsunuz acaba ? Ya da geçirdiğiniz vakitte çocuğunuzla neler yapıyorsunuz. Evet çocuk ile vakit geçirmek mutlaka şart bunu illaki yapıyorsunuzdur ama bu vakit içerisinde ne yapıyorsunuz bu da çok önemli. Çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirin, eğlenirken öğretin yani kısacası çoğunuzla vakit geçirirken ona bazı şeyleri eğlendirerek öğretin. İşte bu konuda benim size tavsiyelerim.

Ah bu çocuklar bazen öyle bir hal alıyorlar ki gerçekten çok mız mız ve çekilmez bir hale geliyor. İşte bu durumlarda çocuğunuzu eğlendirerek susturma yerine kızarak ve ya öylece bırakmayı tercih ederek susturmayı deniyorsanız orada durun çok yanlış yoldasınız. Çocuk dediğiniz ağlayacak ve anne baba dediğimiz kişiler ise çocuğa kızmak yerine ona eğlenceli bir şeyler yaparak onu gönlünü edip susturmayan çalışacak. Göreceksiniz ki bu çok etkili bir seçenek.

Çocuğunuza Oyunlarla Öğretin;

Eğer ki çocuğunuzla vakit geçirmek ve ona bir şeyler öğretmek istiyorsanız ona eğlenceli adımlarla yaklaşın. Çocuk eğlenmek ister ve eğlenirken öğrendiği her şeyi aklının bir köşesine yazar. Mutlu çocuk akıllı çocuktur. Yani eğitici oyunlar çocuğunuzu hem mutlu eder hem eğlendirir hem de öğretir. Bu yüzden çocuğunuza bir şeyler öğretirken ona eğlendirici şekillerde anlatın.

Şimdi oyun oynarken çocuğunuz doğal olarak sıkılabilir. Sizde sıkılabilirsiniz bu sıkılma zamanlarında onu he tamam hı hı gibi laflarla geçiştirmeyin. Çocuğunuza yorulduğunuzu da anlatın yorulmanın ne demek olduğunu da öğrenmiş olur.

Bayanlar baylar çocuk dediğiniz zaten mız mız olmazsa ağlamazsa çocuk olmaz. Çocuk dediğiniz oyun oynayarak eğlenerek büyür. Eğlenerek büyüsün ki ilerde Güler yüzlü olsun. Çocuğunuza kızdığınız her an çocuğunuzun aklına yazılır. İlerde gerçekten psikolojisini kötü yönde etkileyebilir. Bu tavsiyeleri sadece ben vermiyorum ben sadece kendi düşüncelerime göre yazdım. Şöyle bir araştırdığınız zaman aslında bu tavsiyeyi herkesin verdiğini göreceksiniz.

Buda eğlendireceğiz diye her istediğini yapın demek değil. Çocuğu mutlu edeyim eğlendireyim derken bu sefer çocuğu daha kötü kısacası tabiri caizse şımarık çocuk haline dönüştürebilirsiniz.

Çocuk eğitimi çok önemlidir. Çocuk aileden ne görürse onu aklına yazar.

Hepinize çocuklarınızla ve ailenizle mutlu bir yaşam dilerim.

 

Arzu

Araştırmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. Bu sitede sizler için bütün araştırmalarımı paylaşacağım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir