Gelişi Güzel Diyet Yapmayın

Kilo günümüzde bütün kadınların bağ ağrısı haline geldi. Kilo sadece görünüm için sağlık içinde tehlike arz ediyor. Yani kilo gerçekten sağlığınızı kötü yönde etkileyebilir ve tabi ki görünüm açısından sizleri olumsuz yönde etkileyebilir. Kilonun bir çok zararı var. Bu yüzden fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekmekte. Fakat kilolardan kurtulmak için seçtiğiniz diyetlerde çok önemli. Gelişi güzel diyet yapmanız bırakın kilo vermeyi sağlığınızda kalıcı hasarlar bırakabilir.

Bu konuda sizlere sunacağım tavsiye ise mutlaka bir uzmana görünmeniz. Diyetisyen yardımı ile başlayacağınız diyet sizler için en sağlıklı olan diyettir. İnternette okuduğunuz ve ya paylaşımlarda gördüğünüz örnek veriyorum 1 haftada 10 kilo zayıflayın gibi sağlıksız diyetlere kulak asmayın. İzleyeceğiniz yanlış yollar sizlerin sağlığı için çok önemli. Sağlınız için kilo vereceğim derken sağlığınızdan olmayın derim.

Öncelikle kendiniz için bir analiz yaptırın. Kilonuz normal mi yoksa fazla mı diye. Fazla kilolarınız varsa da mutlaka bir diyetisyene başvurun. O zaten size ne yapmanız gerektiğini en ince ayrıntısına kadar söyleyecektir.

Gelişi güzel diyet yapmanız hafife alınmayacak sağlık sorunları doğurabilir. Fakat herkesin bildiği bunları diyetisyenlerin de her seferinde söylediği bir kaç şeyi bura da sizler için yazmak istiyorum.

Öncelikle bol bol su için. Bol su içmek hem kilo vermeniz için hemde gerçekten sağlınız için çok önemli. O yüzden bol bol su için önerisinde bulunabilirim.

Sağlıklı Diyet Önerileri ;

Herkesin bildiği düzenli spor. Düzenli spor da aynı şekilde hem kilo vermeniz için hemde sağlınız için çok önemli. Fakat sporun fazlası da zararlı. Önemli olan sporu düzenli ve abartmadan yapmanız. Ayrıca sporu güneş altında değil serinlikte yapmanızı da öneririm.

Mevsim sebzeleri tüketin. Mevsim sebzelerini bol bol tüketin. Mevsim sebzeleri de zayıflama ve sağlıklı yaşam konusunda önemli bir yer teşkil ediyor.

Yağlı yemeklerden kaçının. Zaten bunu bilmeyen yoktur. Gıda olarak yine herkesin deyimi ile 3 beyaz ( tuz, şeker, un) bunlardan kaçınmalısınız. Bunlar olmadan yapamam diyorsanız da minimum seviyeye indirmeniz gerekmekte.

Yukarıda yazdığım tavsiyeler sadece zayıflamanız için değil sağlınız için de çok faydalı olacaktır.

Aslında kilo vermek almak herkesin kendi elinde. Gıda tüketiminize ve yaşam şeklinize dikkat ederseniz kilonuzu da koruyabilirsiniz sağlıklı bir yaşamda sürebilirsiniz.

Hepinize Sağlıklı Günler

 

Arzu

Araştırmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. Bu sitede sizler için bütün araştırmalarımı paylaşacağım

Gelişi Güzel Diyet Yapmayın” için bir yorum

  • 22 Eylül 2017 tarihinde, saat 11:38
    Permalink

    Diyet öncesi mutlaka diyetisyene gitmelisiniz. Yapılacak sağlık testleri ile doğru kilo verme yönteminizi öğreneceksiniz. Nasıl hepimizin parmak izi farklı ise vücut yapısıda farklı, başkasının uyguladığı diyetin sizde işe yaramayacağı gibi, daha büyük sağlık sorunlarına neden olabilir. Dikkat etmenizde fayda var.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir