Kara Tahtalar İle Ev İçin Duvar Dekorasyon Fikirleri

Modern yaşamda ev dekarasyon ve tasarımları günden güne değişmektedir. Dekorasyon ve tasarımlar değiştikçe her gün ortaya yeni fikirler de çıkmaktadır. Günümüzde şirin bir eve sahip olmak isteyen insanlar, internet üzerinden bulduğu basit yöntemler ile evine hareketli renk katmak isterler. İnsanların geçmişe olan özlemleri, ev dekorasyonu yapılırken yeşillenir ve nostalji havalarla şık dekorasyonlar elde edilir.

Geçmişe olan özlem demişken, sizlere antika eşyalardan bahsetmiyoruz. Çok eskilere gitmeye gerek yok, fakat yinede nostalji bir havada olan ‘’kara tahtalar’’ ile ev dekorasyonu nasıl yapılır? Sizlere bunu anlatmak istiyoruz.

Salon dekorasyonu için kara tahta kullanımına bir örnek. Duvardaki kara tahtada istediğiniz zaman farklı modeller çizip duvar dekorasyonunuza farklılık yapabilirsiniz.

Kara Tahtalar İle Evinize Nostalji Havası Estirebilirsiniz

Her öğrenci gibi, akıllı tahtalar günümüzü işgal etmeden önce ellerimizi tebeşirle kirletirdik. Tenefüs zili çaldığında, büyük heyecanla kara tahtaların önüne koşup, bir şeyler karalamak için birbirimizle yarışırdık. Hey gidi günler ne çabuk geçti! Biz kara tahtalara olan özlemimizi dindiremezken kara tahtalar, günümüz ev dekorasyonunda bir anda moda olmaya başladı. Şimdi sizlere kara tahta’nın ev dekorasyonuna uyarlanmasını adım adım anlatmak istiyorum.

 

Mutfakta kullanacağınız kara tahta sayesinde hem notlarınızı alabileceksiniz hem de mutfak dekorasyonunuza farklı bir hava verebileceksiniz.
Çocuk odasında kullanacağınız kara tahta ile onlara eğlenceli bir ortam oluşturabilirsiniz. Çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirirken aynı zamanda odalarına da istedikleri zaman farklı duvar dekorasyonları oluşturabilecekleri imkan vermiş olacaksınız.

İlk olarak işe malzemelerimizi almakla başlıyoruz: Su kontratı, kara tahta boyası, matkap ve tebeşir gibi basit malzemeleri topladıktan sonra dekorasyon fikrimizi uygulamaya başlayabiliriz. Su kontratını, siyah bir bantla banladıktan sonra( bu boyanın taşmamasını önleyecektir) kara tahta boyası ile boyamaya başlıyoruz. Kara tahta boyası yoğun bir boyadır ve ciddi bir kapatıcıdır.

Su kontratını iki kat boyayarak boya işlemini rahatlıkla halledebiliyorsunuz, bu yüzden fazla uğraşmanıza da gerek kalmıyor. Su kontratını boyadıktan sonra yapmamız gereken iş, kara tahtamızı matkap yardımıyla duvara montelemek oluyor. Bu fikir ile boş bir duvarı renklendirebilirsiniz. Ayrıca İkea gibi alışveriş yerlerinden alacağınız askılıklar ile kara tahtanıza renkte katabilirsiniz.

Ayrıca, evinizi güzelleştirmek için: Ayna, duvar saatleri, Sticker ve duvar kâğıtları gibi basit şeyler satın alarak, kendiniz de tasarımlar yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir