Migren Ağrısı Gününüzü Mahvetmesin

Migren ağrısı deyince şöyle bir evet ya dediğinizi görür gibi oldum. Migren ağrısını çeken bilir. Bende migren hastası olarak neler çektiğinizi çok iyi anlıyorum. Migren ağrısı düşenler kara kara düşünüyorsanız eğer bu yazımda sizler için tecrübelerime dayanarak çok önemli tavsiyelerde bulunacağım. Ama tabi tavsiyelerden çok doktora gidip doktor gözetimi altında olursanız sizin için daha iyi olur tabi ki. Migren ağrısını çok şiddetli çekenlerin bildiği bu tavsiyeler emin olun ağrılarınızı azaltacaktır.

Migren hemen hemen çoğu bayanın şikayeti haline geldi. Biranda gelen baş ağrısı zonklama neredeyse o günü yaşanmaz hale getiriyor. Hele ki çalışıyorsanız bu ağrılar sizi çileden çıkarabilir. Ben kendimden biliyorum ki migren ağrısı benim için çekilmez bir hal alıyor. Fakat bu ağrılara bir kaç yöntem ile çare bulabiliyorum diyebilirim. Tabi bu ağrılar çoğalınca doktora gitmiştim. Doktorunda verdiği tavsiyelere uyarak migren ağrılarını gerçekten minimum dereceye indirdim. İşte sizlere migren ağrısı için tavsiyelerim.

Öncelikle migren ağrısı için doktor takibinde olmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Bol Bol Su İçin ;

Vücudunuzun susuz kalması hele ki yaz aylarında migren ağrılarını tetiklemeye neden olan şeylerden biridir. Suyu az tüketiyorsanız ve güneşin altında çok duruyorsanız o zaman migren ağrısı kaçınılmazdır. Bu yüzden her gün bol bol su için. Bol su içmeniz migren ağrınızı hafifletmeye yarayacaktır.

Düzenli Uyumanız Lazım ;

Düzensiz uykuda migren ağrılarını tetikleyen en önemli etkenlerden biridir. Günlük uykunuzu düzgün bir şekilde alırsanız bu sizin migren ağrılarınızı azaltacaktır. Düzgün uyku içinde 8 ile 10 saat arasında uyumanızı tavsiye ederim.

Migren Ağrısı Başladığında Kahve İçin Ama Abartmayın ;

Evet kahve migren ağrısına iyi geliyor bunu uzmanlarda söylüyor ama fazlası tam tersi etki gösterebilir. Bunun için size tavsiyem migren ağrınız başladığı zaman bir fincan kahve idealdir. Ağrım geçmedi diyerek fazlasını tüketmeyin pişman olabilirsiniz.

Karanlık Ortamda Da Dinlenin ;

Migren ağrınız mı tuttu. Bir fincan kahveyi de içtiniz hemen kendiniz karanlık bir ortama atın ve 1 – 2 saat uzanın ve dinlenin. Bu süre içerisinde ağrılarınızın geçtiğini göreceksiniz.

Spor Yapın ;

Spor yapmanın bütün sağlık fonksiyonlarına iyi geldiği gibi migrene de iyi geldiğini biliyor musunuz ? Her gün sabah erken saatlerde ve ya akşam serinliğinde 25 – 30 dakika düzenli spor ve ya yürüyüş migren ataklarını azaltıyor.

Yukarı da verdiğim tavsiyelerden en iyisi bence bir fincan kahve ve ardından karanlık bir ortamda istirahat. Gerçekten migren ağrısı tetiklendiği zaman çok iyi geliyor. Eğer ki çalışıyorsanız mutlaka doktora görünün ve doktor kontrolü altında migren tedavilerinizi devam ettirin.

Ağrı kesici yöntemlerini ise bir uzmana danışarak uygulayın. Aksi taktirde kullandığınız ağrı kesicilerin sıklığı sağlınızda başka tehlikelere yol açabilir.

Hepinize Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim…

 

 

 

 

Arzu

Araştırmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. Bu sitede sizler için bütün araştırmalarımı paylaşacağım

Migren Ağrısı Gününüzü Mahvetmesin” için 2 yorum

 • 3 Ekim 2017 tarihinde, saat 03:48
  Permalink

  Migren Ağrısı çok kötü birşey ne zaman tutacagı belli olmuyor ama tedavisi var uzman hekimler gitmenizi tavsiye ederim.

  Yanıtla
 • 3 Ekim 2017 tarihinde, saat 21:17
  Permalink

  genelde bu tarz ağrılar olduğunda ya su içerim eğer geçmezse dinlenirim oda olmazsa en son doktora başvururum. ama genelde bol bol su içtiğimde ağrım geçer. bilgi için gerçekten teşekkürler.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir