Sabahları Rahat Uyanmak İçin Tavsiyeler

Herkese iyi haftalar. Haftanın ilk günü olan pazartesi gününde düşündüm ne yazabilirim diye birden aklıma uyku konusu geldi 🙂 Hafta sonu uyu uyu pazartesi sabah uyan çok zor değil mi ? Sizi bilmem ama ben gerçekten çok zorlanıyorum. Pazartesi ve hafta içi of pof diyerek değil sabahları rahat uyanmak istiyorum diye bugün isyan bayrağını çektim. Sabahtan akşam saatine aldım elime ajandamı kalemi site site dolandım ve çeşitli tavsiyeler okudum ve not aldım. Sonrada sizlerle paylaşmak istedim. İşte sabahtan akşama kadar derlediğim Sabahları Rahat Uyanmak İçin Tavsiyeler ;

Pazartesi gününden cumartesi gününe kadar akşamları yarın nasıl uyanacağım diye düşünmekten zaten uyuyamıyorum. Yani bunu düşüncem diye uyuyamayınca sabahta kalkamıyorum. Sabahları Rahat Uyanmak istiyorsanız en önemli kural uyumak 🙂 Saçmalıyor bu kız diyebilirsiniz ama zamanında uyumak sabahları rahat uyanmanız için saatinde uyumak gerçekten en önemli tavsiyemdir sizler için.

Sabahları Rahat Uyanmak İçin Önemli İpuçları ;

#Yatakta Çok Önemli ;

evet en önemli maddeyi yukarıda yazdım zaten saatinde uyumak. Saatinde uyumak kadar uyuduğunuz yatakta çok önemli. Bir kere reklamlara aldanarak işte bu yatak diye alırsanız yanlış tercih yapmış olabilirsiniz. İyice araştırmanız lazım. Yatağınız rahat olmalı ki rahat bir uyku uyuyun. rahat bir uyku sabahları hem rahat hemde dinç bir şekilde uyanmanızı sağlayacaktır. Ama şu bir gerçek yatağınız ne kadar rahat olursa olsun saatinde uyumazsanız yine de bir faydası yok.

#Yatak Odası da Önemli Bir Etken ;

Yatak kadar yatak odası da önemli. Yatak odanızın karanlık ve sessiz olması tavsiyemdir. Odanızda elektronik cihazlar varsa onları mutlaka kapatın. Perdeleri mutlaka kapatın sabah kalktığınızda ise perdeleri açın ve gün ışığı ile uyanmanın keyfini çıkarın.

#Şimdilerin Modası Telefon ile Uyumak Yanlış ;

Sabahları rahat uyanmak istiyorsanız elinizde telefon ile yatağa girmeyeceksiniz. Çünkü telefonun ışığı sizi yoracaktır en önemlisi karanlıkta oynadığınız için gözlerinizi mahvedecektir. Çünkü karanlıkta baktığınız parlak ışıklar melatonin denen uyku hormonunun salgılanmasını zorlaştırır ve uykunuz gelmez.

#Uykudan Önce Duş İyidir ;

Yatağa girmeden bir ılık duş almanız sizi dinlendirecektir ve rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır. Buda sabah rahat ve dinç uyanmanız için size çok yardımcı olacak.

Sabahları rahat uyanmak için derlediğim en önemli tavsiyeler bunlar. Bir çok öneriler var ama bunlar gerçekten en önemlileri. Yukarı da yazdığım tavsiyelerimi uyguladığınız zaman siz de anlayacaksınız ve bana hak vereceksiniz.

Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dilerim…

 

 

Arzu

Araştırmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. Bu sitede sizler için bütün araştırmalarımı paylaşacağım

Sabahları Rahat Uyanmak İçin Tavsiyeler” için bir yorum

  • 2 Eylül 2017 tarihinde, saat 04:03
    Permalink

    Birde kesinlikle sigara içmemek. Yaklaşık 6 aydır sigarayı bıraktım, her sabah 6 da uyanıyorum. Sigara içtiğim dönemlerde saat kaç olursa olsun birinin beni uyandırması gerekiyordu.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir