Sanal Ofis Avantajları

Ofisler, günümüzde daha farklı seçeneklerle beraber satışa sunuluyor olmasıyla beraber çalışma seçenekleri de farklılık gösteriyor. Sanal ofisler, modern dünyanın en çok tercih edilen alternatifleri arasında sıralanıyor.

Gittikçe popülerlik seviyesi artırıyor olmasıyla beraber, tüm dünya çapında olduğu gibi Türkiye’de de çokça tercih ediliyor.

Sanal ofis avantajları birbirinden farklılık gösteriyor olmakla beraber standart bir ofise göre çok daha iyi seçenekleri sunuyorlar. Düşük maliyet, profesyonel imaj ve kolay kurulum açısından sahip oldukları farkla beraber sanal ofisler sayesinde istenilen düzeyde kurumsal kimlik oluşturulabiliyor. İş gereceğince sürekli olarak müşteriyle temas kuramayacak olanlar için en ideal tercih haline geliyor olmalarıyla beraber aynı zamanda sanal ofisler, fiziki olarak da müşteri ilişkilerinde veya toplantılarda kullanılabilmek için uygun durumda olmalarıyla ön plana çıkıyorlar.

Hangi Kriterler Sanal Ofis Seçimlerinde Fark Yaratıyor?

Kurumsal Kimlik
Sanal ofis hizmetini tercih edenler için kurumsal telefon numarasıyla beraber özel bir sekreter atanıyor. Sanal ofis kullanıcıları için müşterilerle telefonda konuşma detayı oldukça önemlidir. Telefonlarda müşterilerin nasıl karşılanacağı ve aynı zamanda gerekli olduğu durumlarda aktarımın nereye yapılacağı tercih edilebilmesiyle kurumsal kimlik kolaylıkla oluşturulabiliyor.

Maliyet Tasarrufu
Sanal ofisler maliyet açısından tasarruflu olabilmeyi beraberinde getiriyor olmaları sayesinde, iş bütçesine zarar vermiyorlar. Maliyetlerin azaltılmasında rol oynayan en büyük etkenlerin başında standart ofisin gerekliliklerinin hizmet dahilinde yer alması oluyor. Ofis giderlerinde gereksiz olarak görülen detaylar sanal ofis seçenekleriyle beraber tamamen ortadan kalkarak bütçe planlamasında yer almıyorlar.

Prestij
Sabit telefon numarasıyla müşterilerin veya iş ortaklarının karşılanıyor olması sayesinde marka değeri olarak prestij oluşturulabiliyor. Resmi adres ve telefon numarası gösterebilmeye olanak sağlayan sanal ofislerde her aramanın cevaplanıyor olması sayesinde, eksiksiz olarak çalışmalar sürdürülebilir hale geliyor.

Risksiz
Sanal ofis kurulumu gerçek bir ofise göre çok daha kısa süre içerisinde gerçekleştirilebiliyor olduğu gibi aynı zamanda masrafsızdır. Gerçek bir ofisin kullanımının sonlandırılmasında bile maddi açıdan sorunlar yaşanabiliyor olduğundan dolayı bu avantaj sayesinde oldukça yüksek kar edilebilmesi mümkün oluyor. Risksiz bir şekilde ofise sahip olmak sayesinde elde edilen avantajın her açıdan memnuniyet verici seviyede olmasıyla beklentiler de karşılanmış oluyor.

Sanal Ofis Hizmeti Gerçek Ofise Göre Daha mı Mantıklı?
Gerçek bir ofise göre sahip olduğu pek çok avantajıyla birlikte özellikle; girişimciler ve freelancerlar iş geliştirme konusunda başarı basamaklarını kolaylıkla tırmanabiliyorlar. Bir gün içerisinde sanal ofisin hazır hale gelmesiyle beraber en hızlı şekilde kurumsal kimliğe sahip olarak daha fazla müşteriye ulaşabilme standartları oluşturuluyor. Gerçek bir ofise göre, başlangıç ve geliştirilme aşamasında olan iş modellerini destekleyen yapısı sayesinde kusursuz bir çalışma bütçeye ulaşılabilmesini mümkün kılıyor. Sanal ofis seçeneklerinin tek bir yerle sınırlı kalmıyor olmasıyla birlikte birbirinden farklı lokasyonlarda sanal ofis hizmeti tercih edilebilmesi mümkün hale geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir