Sanal Ofis Yasal mı

Ofisler, bir marka değeri oluşturabilmede en önemli unsurlar arasında yer alıyor. Gerçek ofis kurma maliyeti oldukça yüksek olduğundan dolayı, özellikle yeni girişimi olanlar veya işini geliştirmek isteyenler için fiyatların bütçeye zorladığı görülüyor. Modern ofis anlayışının yavaş yavaş değişkenlik gösteriyor olmasıyla birlikte, günümüzde ofis tercihleri sanal ofis olarak değişiyor.

Dünyanın pek çok farklı noktasında tercih edilen sanal ofisler sayesinde hem maliyet açısından uygun hem de kısa süre içerisinde marka değeri yaratılabiliyor. Sanal ofis konusunda en çok merak edilen konuların başında yasal olup olmadığı geliyor. Sanal ofis hizmeti veren kuruluşlar, tamamen yasal olacak şekilde çalıştıklarından dolayı kurulan sanal ofis de kanunda yasal olarak belirtiliyor.

Sanal Ofisin Yasal Olmasındaki Etken Nedir?
Sanal ofisin yasal olmasını sağlayan sebep Türk Ticaret Kanunu içerisinde gizlidir. Şirket adresi gösterilecek olan yere ait detaylı bir tanımın bulunmuyor olması sayesinde, sanal ofisler yasal olarak kullanılabilir duruma ulaşıyorlar. Firmanın işlerini yürütebileceği, yazışmaların olabileceği ve telefonların cevaplanabileceği bir adres olması bu noktada önem kazanıyor.

Sanal ofis kurulumu sayesinde, kanunda belirtilen tüm detaylar yerine getirildiğinden dolayı iş kurmak isteyenlere avantaj sağlanıyor. Sanal ofis, evde kurulacak ofise göre çok daha avantajlı fiyat tekliflerini sunuyor olması itibariyle yeni bir iş için temel faktör olan ofis ihtiyacını başarılı bir şekilde karşılıyor.

Sanal Ofisin Kullanım Ücreti Var mı?
Sanal ofis sağlayıcısı olarak varlık gösteren kurumlar sayesinde sanal ofis sahibi olabilmek mümkün hale geliyor. Her sanal ofis için farklı fiyat seviyeleri bulunuyor olmasıyla birlikte, kullanım ücreti de bu seviyede belirleniyor. En hızlı şekilde gerçekleştirilen kurulumun hemen ardından ofis kullanılmaya başlanıyor. Sanal ofis fiyatlarında değişkenlik gösteren unsurlar da bu noktada birbirinden ayrılıyor. Sanal ofis hizmeti alacaklar için farklı değişkenlerin bulunuyor olmasıyla birlikte kullanım ücretinin makul seviyede tutulması gerçek bir ofise veya home-office olarak şirket kurmaya göre avantajlı hale geliyor. Sanal ofiste mevcut olan hizmetlerin geniş kapsamlı olması sayesinde ek ücretlere karşı da belirgin seviyede bir fiyat avantajı sağlanmış oluyor.

Sanal Ofis Nasıl Kullanılır?
Sanal ofisler yasal olarak varlık gösteriyor olmalarıyla birlikte nasıl kullanılacağına yönelik olarak da sıklıkla sorulan sorular mevcuttur. Sanal ofis, belirlenmiş olan saatler içerisinde gerçek ofis gibi fiziksel olarak kullanılabilir durumdadır. Mevcut olan saatlerde gerçekleştirilebilen kullanımın yanı sıra, ofis fiziki olarak kullanılmadığında ise iletişim kurma konusunda sanal ofis hizmetleri kullanılır. İletişim kurulmak istenilen durumlarda mevcut olan telefon numarası sayesinde sağlanan sekreter gerekli yönlendirmeleri yapar. Sanal ofis hizmeti alırken tüm ücretlerin dahil olması sebebiyle şirkete yapılan aramaların kaçırılması söz konusu değildir. Etkileşim konusunda en üst düzeyde verimliliği sağlayan sanal ofislerin kullanımı oldukça pratiktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir