Tatile Giderken Bunları Unutmayın

Temmuz ayının da ortalarına geldik ve tatil heyecanı daha çok arttı. Bu aralar hemen hemen herkes tatil telaşı ve heyecanı içinde oluyor. Fakat tatil yolculuğuna çıkmadan unutmamız gereken çok önemli şeyler olduğunu hatırlatmak istedim. Tatile uzun sürede çıksanız kısa sürede çıksanız bir kaç şeyi mutlaka yapmanız gerekir.

Uzun bir çalışmanın ardından herkes biraz dinlenmek ister ve bunun için yaz sezonunda tatile gider. Fakat tatil yoluna çıkarken unuttuğumuz bazı şeyler tatilde ve tatil dönüşünde can sıkıcı olabilir. Bu yüzden tatile çıkmadan unutmamanız gereken çok önemli bir kaç madde bulunuyor.  İşte tatile çıkmadan unutmamanız gereken

Tatile Giderken Bunları Unutmayın ;

İlk başta olmazsa olmaz olan kullandığınız ilaçlarınız varsa bunları ilk olarak çantanızın ön gözüne mutlaka koyun.

Öncellikle tatile gidecek olanlar çocuklu iseniz valizinize mutlaka çocuklarınıza uygun ciltlerine uygun bir eczaneci yardımı ile aldığınız güneş kremi koyun.  Ama çocuğunuz için güneş kremi almadan bir eczacıya mutlaka danışın çocuklar üstünde alerjik durumu olabilir.

Valizinizi hazırlarken mutlaka yanınıza uzun kollu bir şeyler almanızı da öneririm. Çünkü gittiğiniz yer eğer deniz kenarı ise akşam hava durumunun nasıl olacağı belli olmaz. Ve araba değilde uçak ve ya otobüsle yolculuk yapacaksanız yine soğuk havaya maruz kalabilirsiniz. Özellikle çocuklarınız için mutlaka uzun kollu hırka tarzı kıyafet alın.

Valizi hazırladıktan sonra kapatıp sağlamlığını mutlaka test edin. Aksi taktirde toplu taşıma araçları ile seyahat ediyorsanız başınız ağrıyabilir.

Yola çıkmadan evinizde de yapmanız gereken şeyler olduğunu unutmayın tatile çıkmak sadece valiz hazırlamak ile bitmiyor maalesef . Tatile kısa bir süreliğine çıktığınız için geri evinize geleceksiniz. Bu yüzden döndüğünüzde tatilin mutluluğu strese dönmesin diye ilk başta yola çıkmadan evinizi mutlaka temiz bırakın.  Özellikle çöp kovasını temiz bırakın ki eve geri döndüğünüzde kötü bir koku ile karşılaşmayın.

Elektronik eşyaların fişini çekmenizi öneririm. Fakat buzdolabının fişini çekmeniz gıdaları bozacağı için buzdolabı fişi takılı kalmalı. Daha sonra evinizde doğal gaz hattı varsa mutlaka vanasını kapatın. Aynı şekilde su vanalarını da kapatmayı unutmayın.

Eğer çok yakın ve güvendiğiniz bir komşunuz ve ya yakınınızda oturan bir aile ferdiniz varsa mutlaka evin anahtarını bırakın derim ne olur ne olmaz.

Ev ile ilgili her şey tamam ve yola çıkıyorsunuz. Son bir kez cüzdanınızı ve kimliklerinizi kontrol edin aldınız mı almadınız mı ? Bunlar olmadan tatil keyfiniz tamamen kaçabilir çünkü. Ayrıca telefonunuzu da unutmazsanız keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Burada en önemli olanları yazdım daha detaylara inecek olursak unutmamanız gerek bir çok şey var. Bazı şeyleri tatile gittiğiniz yerden satın alabilirsiniz ama ev ile ilgili olanlar, cüzdan ve kimlik bunlar olmadan tatiliniz başlamadan biter.

Herkese iyi tatiller…

 

 

Arzu

Araştırmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. Bu sitede sizler için bütün araştırmalarımı paylaşacağım

Tatile Giderken Bunları Unutmayın” için bir yorum

  • 2 Ekim 2017 tarihinde, saat 00:27
    Permalink

    Tatile giderken unutmamamız gereken şeylerin bir tanesi de okumaya kitap listesi hazırlamamız. Tatilde akşamları kitap okursam gerçekten huzur buluyorum.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir