Yaz Aylarında Makyaj Tavsiyeleri

Bir çoğumuz çalışıyoruz işe gidiyoruz ve ya arkadaşlarımız ile buluşmaya ya da her hangi bir sebepten dışarı çıkıyoruz. İşe giderken ve ya dışarı giderken biraz olsun insanların gözüne güzel görünmek için olmazsa olmazımız makyaj. Özellikle genç kesin makyajsız dışarı adım atmaz diye tahmin ediyorum. Fakat o yaptığınız makyajın güneş altında cildinize zararı çok büyük. Bu yüzden dikkatli olmamız gerekli.

Yaz aylarında yapılan makyajın cildinize zararı olabilir. Bu yüzden güneşe maruz kalıyorsanız makyaj yaparken dikkatli olmalısınız. Nedeni ise makyaj malzemelerinin içerisindeki maddeler güneş ile etki ettiği zaman cildinize zarar verebilir ve kötü sonuçlar doğurabilir. Sonradan pişman olmamak için yaz aylarında nasıl makyaj yapılması gerektiği hususunda bir kaç ipucunu sizler için paylaşıyorum.

YAZ AYLARINDA NASIL MAKYAJ YAPILMALI ?

Güneşli havalarda cildinizin temizliği çok önem teşkil etmekte. Yaptığınız yoğun makyaj sonrasında cildinizde lekeler, sivilceler oluşabilir. Bu yüzden yaz aylarında yaptığınız makyajın daha hafif ve yüzünüze nefes aldırabilecek şekilde olmasını tavsiye ederim. Bunun yanı sıra yüzünüzü nemli tutmanızı da öneririm.

Az makyaj yapmak ile tehlikeyi bit nebze önleyebilirsiniz ama kullandığınız makyaj malzemeleri de çok önemli. Bazı makyaj malzemelerinde güneş kreminde olduğu gibi güneş ışınlarına karşı koruyucu maddeler bulunmakta. Bu yüzden makyaj malzemesi alırken bu unsurları araştırıp almanızı tavsiye edebilirim.

Cildinizin durumu da çok önemli. Makyaj malzemesi seçerken mutlaka cildinize uygun makyaj malzemesi seçmenizi tavsiye ederim. Cildiniz kuru da olabilir nemli de bu yüzden makyaj malzemesi alırken gelişi güzel bir şekilde değil cilt yapınıza uygun almanız güneşli havalarda sizi oluşabilecek tehlikelere karşı koruyacaktır.

Makyaj tonunu da ayarlarsanız artık korkmadan dışarı çıkabilirsiniz. Yaz aylarında koyu ve mat makyaj güneş ışınlarını direk çekeceği için açık ton ve ya renkli tonlarda makyaj malzemeleri kullanmanızı öneririm.

Aman makyaj deyip geçmeyin makyaj için kullandığınız kozmetik ürünler ile güneş ışınları cildinize büyük ve kalıcı zararlar verebilir. Belki şimdi fark edemezsiniz ama ilerde gerçekten bunun farkına varırsınız. Doktorların da büyük çoğunluğu yaz aylarında çok gerekmedikçe makyaj yapılmaması gerektiği konusunda hem fikirler. Doktorların bir bildiği vardır elbet.

Hepinize sağlıklı ve güzel yaşamlar dilerim.

Arzu

Araştırmayı ve paylaşmayı çok seviyorum. Bu sitede sizler için bütün araştırmalarımı paylaşacağım

Yaz Aylarında Makyaj Tavsiyeleri” için bir yorum

 • 28 Eylül 2017 tarihinde, saat 07:58
  Permalink

  merhaba

  gerek cilt sağlığı, gerekse de daha verimli makyaj altıyapısı için yüz maskesi öneriyorlar. Sizden evde doğal yüz maskesi yapacak tarifler de bekliyoruz 🙂

  teşekkürler

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir